Słoneczny Mokotów

Mieszkanie znajduje się w warszawskim śródmieściu w modernistycznej kamienic przedwojennej (1929-31) proj. Wacław Weker.  Należy do rodziny z dwójką nastoletnich dzieci. Powierzchnia mieszkania – 115 mkw.

Mieści w sobie salon z kuchnią, długi korytarz dzielący przestrzeń dzienną z przestrzenią sypialnianą nastolatków oraz dwie łazienki – dla chłopców oraz gówna rodziców. Rodzice postanowili ulokować się w małej lecz wystarczającej do snu przestrzeni oddzielonej od części salonowej za pomocą ozdobnych drzwi robionych na zamówienie. Drzwi nie tylko dzielą te dwie przestrzenie, ale też dekorują ją stając się wyjątkowym tłem w salonie.

Fotografia Migdał Studio

Realizacja 2021

Na ścianach obrazy Filipa Kalkowskiego, zdjęcia przedwojennej Warszawy i pamiątki rodzinne idealnie wpisują się w przestrzeń. 
Klamki w mieszkaniu zostały dobrane u znawcy warszawskich klamek p. Króla, który co niedziela wystawia się na bazarze z antykami na Kole – ma naprawdę duża wiedzę na temat warszawskich klamek – jest w stanie po kształcie zlokalizować w jakiej dzielnicy były montowane
Zaoblone krawędzie szafek wiszących nowo zaprojektowanej kuchni, detale szklenia drzwi do sypialni nawiązują właśnie do mebli i elementów wnętrza przedwojennego. 
Podłoga również została wykorzystana ponownie, choć nie przedwojenna to odnowiona i zachowana w naturalnym kolorze dębu.
Łazienka – na podłodze marmur układany w nieregularne prostokąty, lekka szafka podumywalkowa z blatami z zielonego marmuru wprowadzają lekkości łazience, zaś przechowanie wszelki bałagan łazienkowy przechowywany jest za szafką z lustrem okrągłym nad umywalką.